Platformy schodowe

  • Platformy schodowe Vimec V64
  • Platformy na szynie prostej Ascendor PLG7
  • Platformy na torze krzywoliniowym Ascendor PLK8

Współpracujemy z najlepszymi producentami platform schodowych m.in.: austriacką firmą Ascendor.

W naszej ofercie, znajdą Państwo szeroki wybór platform schodowych, montowanych w zależności od potrzeb, na zewnątrz lub wewnątrz budynków, na szynach prosto i krzywoliniowych.

Platformy schodowe są urządzeniami przeznaczonymi do pokonywania barier architektonicznych, przez osoby niepełnosprawne poruszające się na wózkach inwalidzkich. Z tego też względu posiadają większy udźwig, niż krzesełka schodowe, zazwyczaj od 230kg do 300kg. Platforma schodowa posiada wiele zabezpieczeń aby osoba na wózku mogła bezpiecznie pokonać drogę między piętrami. Z platformy mogą korzystać też osoby nie poruszające się na wózku. System sterowania obejmuje przyciski na platformie, a do przywoływania piloty na ścienne. Platformy schodowe są przewidziane głównie do użytku w miejscach użyteczności publicznej. Przy zamówieniu należy skonsultować się z naszymi handlowcami i ustalić czy po zostanie wymagane minimum 120 cm na klatce schodowej. 

Platformy schodowe posiadają standardowo dwie rozkładane rampy najazdowe, jeśli przed schodami brak wystarczającego miejsca w ilości 150 cm, należy zastosować 3 rampę najazdową.
Podesty do platform schodowych Ascendor mogą być wykonane w wielu rozmiarach, a całe platformy mogą być pomalowane na dowolny kolor RAL.

Platforma schodowa jest montowana do ściany samonośnej lub do słupków samonośnych. W zależności od możliwości technicznych miejsca instalacji.